8 prostych (i bardzo skutecznych!) zastosowań wody dla włosów

IMFilter > Blog > Ciekawostki > 8 prostych (i bardzo skutecznych!) zastosowań wody dla włosów

Woda jest jedną z najpospolitszych substancji we Wszechświecie. Wszyscy wiemy jak ważne jest nawodnienie organizmu, ale czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad korzyściami z niej płynącymi? Zacznijmy od najważniejszych:

 

 

 1. Woda jest naturalnym składnikiem naszego organizmu który wspiera skuteczny i zdrowy wzrost włosów. Stanowi ona aż ¼ wagi każdego włosa, więc pij co najmniej 2l każdego dnia aby uzyskać zdrowe i lśniące warkocze! Ilość wody potrzebnej dla Twojego organizmu możesz obliczyć na stronie Wodny Kalkulator

 

 1. Chlorowana i słona woda może sprawić, że włosy będą się puszyć. Aby zapobiec wsiąkaniu we włosy chlorowanej wody, spłucz je czystą wodą tuż przed zanurzeniem w basenie. Po kąpieli warto jak najszybciej je umyć oraz wetrzeć odżywkę, aby zapewnić dodatkową ochronę

 

Basen

 1. Zastanów się nad zmiękczaczem. Miękka woda sprawia że włosy są dużo łatwiejsze do ułożenia. Nie zawiera ona w sobie jonów magnezu i wapnia które je usztywniają. Zapobiega ona również zanikaniu koloru w przypadku farbowanych włosów.

 

 1. Możesz nam wierzyć lub nie, ale woda to najbardziej naturalny produkt do stylizacji włosów! Każdy z loków składa się z wiązań wodorowych, które rozdzielają się, gdy włosy są mokre. To właśnie dlatego lepiej nie kłaść się spać z mokrymi włosami 🙂

  Dzięki temu jednak jesteśmy w stanie nadać im nowy kształt.

  • Aby uzyskać miękkie fale, zmocz włosy wodą i podziel na cztery sekcje

  • Skręć każdą sekcję do małego „koka”

  • Wysusz do sucha a następnie rozwiń w celu otrzymania miękkich fali

   zmiekczanie_wody

 2. Nasza skóra głowy i cebulki mają światłoczułe, energooszczędne zakończenia nerwowe. Woda energetyzuje je aby poprawić ich naturalną witalność. Woda pomaga również wyeliminować problemy z włosami takiej jak łupież czy przetłuszczanie.

 3. Płukanie zimną wodą pozostawia włosy lśniące i błyszczące. Zimna temperatura zmniejsza obkurczenia włosów, sprawiając, że kosmyki stają się gładsze błyszczące. Dodatkowo zapobiega to gromadzeniu się brudu na skórze głowy i wzmacnia włosy. Pamiętaj, aby woda była chłodna, nie lodowata.

   

 4. Włosy najlepiej czują się w środowisku o dużej wilgotności, a woda jest jednym z najlepszych sposobów na zaspokojenie ich pragnienia. Podobnie jak nasza skóra, włosy również wymagają smarowania od wewnątrz. Odwodnienie ma bezpośredni wpływ na wzrost włosów. Brak wilgoci powoduje wysuszenie i łamliwość włosów. W ekstremalnych przypadkach włosy mogą nawet  przestać rosnąć! W celu utrzymania prawidłowego dla organizmu nawodnienia warto zainstalować na swoim telefonie aplikację przypominającą o piciu jej regularnie. Jedną z takich aplikacji jest Water Drink Reminder na telefonu z systemem Android lub Daily Water na telefony z systemem iOS. Polecamy!